Kozmetikus kavalkád

2014-02-19 16:08:55 | Módosítva: 2014-02-19 16:33:05

Néhány aktuális  kozmetikum receptjét gyűjtöttük csokorba. A most még könnyen beszerezhető alapanyagokkal hamar elkészíthetjük ezeket a többségében frissen felhasználandó házi kozmetikumokat.


Arckrémek

5 ml avokádó olajat és 15 ml mandula olajat keverjünk össze 2 evőkanál méhviasszal 20 ml desztillált vízzel és 8-10 csepp illóolajjal. Az arányokat bizonyos keretek között változtathatjuk. Minél több méhviaszt teszünk bele annál sűrűbb lesz a krém, minél nagyobb az olaj aránya annál folyékonyabb lesz az állaga. Az alap-olajakat és a méhviaszt vízfürdőben melegítsük fel és keverjük jól össze. A vízfürdő lényege, hogy az edényt, amiben e hozzávalók vannak nem közvetlenül a gázlángon melegítjük. Ehelyett előbb egy edénybe vizet melegítünk, és ebbe tesszük bele a második kisebb edényt a hozzávalókkal. Így egyenletesebb a melegítés, és nem fog odakozmálni a krém. Az illóolajakat csak a végén adjuk hozzá a krémhez, még egyszer jól keverjük meg és töltsük tégelyekbe. Hűtőszekrényben körülbelül egy hónapig áll el. Az illóolajat a bőrtípusunk szerint válasszuk ki és lehetőleg két félénél többet ne használjunk egy krémhez. Érzékeny bőrre kamilla, vagy narancsvirág olajat használjunk, zsíros bőrre jó hatású a geránium, vagy a ciprus. Normál bőrre levendula, vagy jázmin javasolt, száraz bőrre pedig szantál.


Arcradír

Két evőkanál joghurthoz keverjünk 1,5 kávéskanál zabpelyhet, valamint fél kávéskanál korpát. A keverékhez adjunk néhány csepp illóolajat. E hármas keverék fertőtlenít, tisztít, eltávolítja az elhalt felhámot és a pólusokba jutva táplálja is a bőrt.

Az illóolajak a bőrtípus szerint a fent említettek lehetnek, vagy a szakirodalomban nézzünk utána, hiszen rengetegféle illóolaj van forgalomban, így könnyen kiválaszthatjuk azokat, melyek bőrtípusunknak is megfelelnek, valamint illatuk is tetszik. A száraz bőrűek az arcradírhoz mézet is keverhetnek. Vigyük fel a készítményt az arcunkra, pár percig hagyjuk rajta száradni, majd enyhén nedves kézzel masszírozzuk át az egész arcunkat, végül bő vízzel mossuk le az arcradírt. A váltófürdőhöz hasonlóan az arcbőrnek is jót tesz, ha lemosásnál a meleg és a hideg vizet váltogatjuk.

Arcfrissítő lemosó tea

Forrásban lévő vízbe dobjunk felaprított menta és petrezselyemleveleket. Lefedve, de a tűzről levéve hagyjuk állni egy órányit, majd hidegen mossunk arcot vele. Kitűnő tisztító és frissítő hatású.

Bőrradír

Egy evőkanál durva tengeri sót keverjünk össze három evőkanál olíva olajjal. Fürdés közben dörzsöljük át vele a testünket, majd mossuk le. Az arcradírnál említett illóolajakat is használhatunk hozzá.


Pakolás töredezett hajra


Két deciliter sört keverjünk össze egy tojássárgájával. Masszírozzuk a hajba, majd öblítsük le néhány perc múlva. A tojás fényesíti, a sör táplálja a hajszálakat. Szőkéknek javasolt a kamillás öblítés, mely a szőke hajat még csillogóbbá teszi, a kamilla hatóanyagai ezentúl jó hatással vannak a fejbőrre. Csökkenttik a gyulladást, fertőtlenítő és bőrtápláló hatású.


Körömápoló

Bármilyen hidegen sajtolt növényi olajat (tök, repce, napraforgó…) melegítsünk fel testhőmérsékletűre. Tartsuk benne ujjbegyeinket 10 percig, majd kivéve masszírozzuk be a maradékot kevés friss citromlével. Az olajak táplálják a körömágyat, a citromlé pedig fehéríti a körmöket.


Ránctalanító pakolás

A ránctalanítási praktikák többsége azon alapul, hogy amellett, hogy e pakolásokkal tápláljuk a bőrt egyben hidratáljuk, azaz nedvességtartalmát növeljük. Emiatt a ráncok kevésbé látszanak. Hosszantartó eredményt csak e pakolások rendszeres használatával érhetünk el, és ez az eredmény csak addig lesz látható, míg a kezeléseket végezzük. Ha ugyanis abbahagyjuk, akkor a bőr ugyanúgy, mint a kezelés előtt az öregedési szintjének megfelelő mennyiségű vizet tárol csak, ami miatt a ráncok újra előkerülnek. Tehát ezek nem hosszantartó hatású csodaszerek, ám rendszeres alkalmazásukkal jót teszünk a bőrünknek, ami a látványban, a ráncok mérséklődésében is megjelenik majd.

Keverjünk egy tojásfehérjéhez pár csepp citromlevet, és ezután verjük kemény habbá. E keverékkel kenjük be az arcot és a nyakat, majd negyedóra hatásidő elteltével mossuk le. Ugyancsak hasonlóan jó hatású a paradicsom és méz keverékéből készült péppel történő pakolás alkalmazása. A tejföl, élesztő, tojássárgájából készülő pakolás amellett hogy feszesíti, hidratálja is az arcbőrt. Ezt nem kell lemosni, hanem száradás után elegendő ledörzsölni a bőrről. Mézet túróval keverve főleg zsíros bőrre ajánlott pakoláshoz jutunk. Egy evőkanál tejszín fél avokádóval összeturmixolva kiváló frissítő hatású bőrkisimító pakolást ad.

A búzás-mézes ránctalanító pakoláshoz két evőkanál teljes kiőrlésű búzalisztre, egy teáskanál búzacsíra-olajra, egy evőkanál mézre, egy deciliter tejre van szükség. A masszát vigyük fel a bőrre, majd 20 perc múlva mossuk le langyos vízzel. A méz, tejföl és reszelt burgonya szintén jó ránckisimító, melyhez reszelt almát, sárgarépát és uborkát is keverhetünk.

További érdekes cikkeinkről se maradsz le, ha követed az Ezermester Facebook oldalát, vagy előfizetsz a nyomtatott lapra, ahol folyamatosan újdonságokkal jelentkezünk!


Szólj hozzá a cikkhez!

Be kell jelentkezned, hogy hozzászólhass a cikkekhez!
Ezermester, Facebook, vagy Google fiókkal is bejelentkezhetsz.